Gdy czapka jest odrobinę za duża

Należy popryskać ją czystą wodą i pozwolić wyschnąć (trzeba uważać na słońce, kolory czapki mogą wypłowieć od nadmiaru słońca), może być naciągnięta na jakiś przedmiot (lecz wcale nie musi;)), możesz też wysuszyć ją suszarką (poleca to producent).

Gdy czapka jest odrobinę za mała

Powodów może być kilka - fullcap może skurczyć się przez przepoconą opaskę wewnętrzną, która nabiera wilgoci od noszenia i kurczy się, kiedy się ją zdejmie i pozwoli wyschnąć. Powinno się wtedy nałożyć czapkę na kolano i ją rozciągnąć aż usłyszy się kilka trzasków, lecz nie można pozwolić na pęknięcie szwów (np. poprzez zbyt długie lub zbyt mocne rozciąganie). Plastikowy pasek w czapce jest przyszyty w celu zachowania kształtu i rozmiaru, pamiętajcie o tym.

Jak czyścić czapkę fullcap?

Dwie złote zasady - NIE MOŻNA prać czapki w pralce, NIE MOŻNA jej wkładać do wirówki przy suszeniu. Jeśli chcesz dopasować mokrą czapkę do rozmiarów swojej głowy - pozwól fullcapowi wyschnąć właśnie na głowie ;)

Dlaczego nie można prać czapki? Nie można, ponieważ większość fullcapów jest uszyta z wełny - i jeśli wypierzemy ją w pralce, bądź zamoczymy całą w wodzie - wtedy straci swój kształt.

Według producenta, czapka powinna być czyszczona wyłącznie od wewnętrznej strony, tej której wchłania pot i przylega do głowy. Niewskazany jest proszek do prania - po czyszczeniu mogą powstać zacieki lub plamy - co spowodowane jest obecnością wybielaczy lub odplamiaczy w składzie proszku.

Najprostszym i najbardziej sprawdzonym sposobem czyszczenia fullcapa jest użycie wody, ściereczki (bądź gąbki) i szarego mydła. Mokrym ręcznikiem należy przetrzeć wewnętrzną strone czapki, po usunięciu brudu spryskać wodą. Należy uważać, by po wyczyszczeniu wewnętrzna strona była jak najmniej wilgotna - warto przetrzeć ją ręcznikiem, by usunąć nadmiar wody. Nie można zmechacić fullcapa! (istnieje taka możliwość, jeśli za mocno przyciskamy ręcznik przy czyszczeniu).

Kurz z czapki można zbierać taśmą maskującą - delikatnie przesuwając po czapce warstwa taśmy z klejem - powinna zebrać kurz i wszelaką sierść lub włosy.

Naklejki na daszku - odklejać czy nie?

Moda na nieodklejanie naklejek z nowych czapek przyszła z USA. Ludzie próbowali udowodnić tym, że fullcapy, które noszą są nowe i świeżo zakupione w sklepie - co miało świadczyć o ich bogactwie. Nie ma zasadniczej różnicy, czy odkleicie naklejkę z daszka, czy nie - chociaż zdarzają się przypadki, że odkleją się same po jakimś czasie - wtedy widać nieestetyczne przebarwienia koloru na daszku w miejscach, w których znajdowała się naklejka.

Fullcap, jak nosić czapkę?

Czasy, w których modne było noszenie czapek daszkiem do tyłu, chyba bezpowrotnie minęły. Chyba najbardziej popularne dzisiaj jest noszenie full capa na dwa sposoby - nałożonego lekko na głowę z daszkiem skierowanym w górę (wtedy czapka nie nachodzi na uszy) lub naciągnięcie cap'a na czoło tak, że uszy chowają się we wnętrzu czapki.

To, który wariant wybierzecie, zależy wyłącznie od waszej wygody ;)

Fullcap dla dziewczyny?

Często pytacie "czy fullcap pasuje dla dziewczyny"? Odpowiedź jest prosta - oczywiście, że pasuje. Wszystko jest kwestią gustu - jeśli dobrze czujesz się w fullcapie, dlaczego nie powinnaś go nosić?

New Era posiada w asortymencie również modele damskie, lecz pomiędzy czapkami dla kobiet i mężczyzn nie ma dużej różnicy w kroju - dlatego płeć piękna bardzo często zaopatruje się w męskie czapki. Wszystko jest kwestią dopasowania odpowiedniego rozmiaru fullcap'a.

Tak naprawdę, jeśli fullcap pasuje do głowy, nie ma żadnej różnicy w tym, czy dziewczyna zaopatrzy się w stricte męską, czy damską czapkę. New Era jest dostępna w praktycznie każdym kolorze - tak więc z doborem odpowiedniej barwy nie powinno być zupełnego problemu.

Czym się różni fullcap od snapbacka?

Fullcap to czapka bez możliwości regulacji, posiadająca jeden stały rozmiar. Płaski daszek, tak popularny wśród gwiazd hip hopu, wyróżnia ją wśród innych nakryć głowy. Jej przeciwieństwem jest snapback, w którego używają najczęściej zawodnicy zawodowej ligi basebalowej MLB. Posiada ona płynną regulację rozmiaru dzięki zastosowaniu rzepu, plastikowego zapięcia lub metalowej klamry